Podstrona: Studentka Wydziału Chemicznego stypendystką Fundacji PGE na Rzecz Rozwoju Nauki im. Józefa Pupki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-11-27 , red.  Marta Jagiełowicz
Faustyna Stopyra, studentka III roku studiów inżynierskich na kierunku inżynieria farmaceutyczna na Wydziale Chemicznym,

Faustyna Stopyra, studentka III roku studiów inżynierskich na kierunku inżynieria farmaceutyczna na Wydziale Chemicznym znalazła się w gronie stypendystów Stypendium Fundacji PGE na Rzecz Rozwoju Nauki im. Józefa Pupki dla szczególnie uzdolnionych studentów i słuchaczy szkół wyższych.

Działalność naukowa stypendystki

Faustyna Stopyra jest członkinią grupy badawczej Chmielarz Research Group oraz Studenckiego i Doktoranckiego Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej „IPSUM”.

Swoją działalność naukową studentka rozpoczęła już na II roku studiów inżynierskich pod opieką prof. dr. hab. inż. Pawła Chmielarza oraz mgr Moniki Flejszar.  W ramach działalności badawczej Faustyna Stopyra uczestniczy w projekcie finansowanym ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu ,,Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, pracując nad nowoczesnymi metodami syntezy polimerów nierozpuszczalnych w wodzie z zastosowaniem miniemulsji w roli przyjaznej środowisku alternatywy dla rozpuszczalników organicznych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!